Amiben a családállítás módszerével új megoldási módokat kaphatunk:
-párkapcsolati problémák
-szülőkkel való nehéz viszony
-gyermekeddel való nehézségek
-elválás
-leválás
-elengedés
-kilépés a családból (ne legyen félelmetes huszonévesként a nagyvilág)
-életközepi válságból, hogyan juthatsz el az életközéppel járó váltásba
-50 év felett kezdődik a saját életed az „énvilág”
és minden olyan élettéma, ami itt és most van jelen az életedben és nehéz vele egyedül megbirkózni
A családállítás módszere a családunkban tárja fel, hogy mik azok a sémák, működés módok, túlélési technikák, melyeket a felmenőink használtak, majd örökül hagytak nekünk. Mik azok az átörökölt minták, melyeket tudattalanul alkalmazunk, miközben küszködünk és nem is sejtjük, hogy ami az ő életükben segített, az a mi életünkben már nem hatásos, sőt akadályoz bennünket. A családállítás módszere azt is megmutatja, hogy önzetlen szeretetből és a valahova tartozás elementáris szükséglete folytán, mily módokon adjuk fel saját életünket, hogy szüleinknek, nagyszüleinknek, testvéreinknek, a családunkhoz tartozóknak segítsünk. Hogyan töltünk be a családunkban üresen maradt helyeket, veszünk fel szerepeket annak érdekében, hogy annak egyensúlya fennmaradhasson és a terjeszkedés irányába haladhasson.
A lelkünk mélyén, a tudattalan szféránkban pont úgy, mint a felszínen, folyik egy másik élet, létezik egy másik világ. Minderről alig-alig tudunk valamit, miközben hatását a mindennapi életünkben nagyon is érezzük. Érezzük, hogy nem vagyunk hatékonyak, hogy egy mókuskerékben pörgünk, amiből sehogy sem tudunk kikeveredni, nem tudjuk megélni erőforrásainkat, kiteljesíteni képességeinket. Szenvedünk, mert nem a saját életünket éljük.
A családállítás módszerével belépünk belső világodba, hogy átélhesd és feloldhasd mindazt, amitől szenvedsz. Közelebb kerülhess a megoldáshoz és teljesebb, kiegyensúlyozottabb, békésebb életet élhess.